82% жителів Кіровоградської області мають свого сімейного лікаря

82% жителів Кіровоградської області мають свого сімейного лікаря

82% жителів Кіровоградської області мають свого сімейного лікаря. Про це медіапорталу DOZOR повідомили у пресслужбі МОЗ. 

На Кіровоградщині у 53 закладах первинної медичної допомоги працює 527 сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів.

Понад 757 тисяч жителів області уклали декларацію з сімейним лікарем, терапевтом та педіатром. Це більше ніж 82% жителів області. З них у лікарі-ФОП обслуговуються 39,3 тис. людей. У приватних центрах сімейного лікаря, терапевта та педіатра обрали понад 9 277 жителів області. Всі послуги приватників, які мають договір з НСЗУ, безоплатні для пацієнта.

Перелік безоплатних послуг, які надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри чітко визначений і включає: консультації з метою профілактики та контролю основних захворювань, базові дослідження та аналізи, вакцинацію згідно з календарем щеплень, створення електронних рецептів на “Доступні ліки”, інсулін та електронних направлень на проведення досліджень чи лікування та ін.

Навантаження на лікарів первинної медичної допомоги досить велике. Тільки у 2021 році лікарі первинки в області виписали понад 856 тис. направлень та майже 330 тис. електронних рецептів на “Доступні ліки” пацієнтам із хронічними захворюваннями.

Обстеження у лікарів первинки пройшли понад 126 тисяч пацієнтів.

“Зараз навантаження на сімейних лікарів шалене. Адже ми є свідками стрімкого зростання захворюваності на COVID та активної вакцинальної кампанії. Сімейні лікарі надають широкий спектр послуг: видають довідки, надають адміністративні послуги, ведуть прийом пацієнтів та виписують рецепти на “Доступні ліки”.  Щоб зняти з лікарів додаткове навантаження я б радила звертатися за довідковою інформацією до реєстратури центру надання первинної медичної допомоги, на офіційні сторінки та контакт-центри органів державної влади та державних установ. Навіть COVID-сертифікат можна згенерувати та роздрукувати самостійно. Головне щоб всі дані були внесені коректно. Використовуйте час сімейних лікарі, терапевтів та педіатрів раціонально. Та ставитися з розумінням до свого лікаря!”—  закликає директорка Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталя Будяк.

Схожі публікації