Без жодного абітурієнта: природничі спеціальності Центральноукраїнського університету залишились без вступників

Без жодного абітурієнта: природничі спеціальності Центральноукраїнського університету залишились без вступників

Цього року Центральноукраїнський державний університет у Кропивницькому зіткнувся з безпрецедентною ситуацією: на спеціальності «Фізика і астрономія» та «Природничі науки» не було подано жодної заявки від абітурієнтів. В університеті, який спеціалізується на підготовці педагогів, це викликало занепокоєння, адже в області не вистачає вчителів природничих наук.

Відсутність вступників є загрозою для існування наукових колективів університету, які готують педагогів для регіону.

За словами секретарки приймальної комісії Наталії Подопригори, низька заробітна плата – одна з причин, чому молодь не хоче йти в освіту. Вона каже, що в Кіровоградському центрі зайнятості є вакансії вчителів із зарплатою 6700 гривень.

Про те, як у Попельнастівській громаді Олександрійського району, яка об’єднала 30 сіл, намагаються розвʼязати проблему нестачі вчителів, розповіла начальниця відділу освіти Віта Симоненко. Вона зазначила, що один вчитель може працювати в інших школах громади.

«Учитель, який працює в одній школі має право дев’ять годин читати предмет у нашій же громаді в іншій школі. З Олександрії ми привозимо учителів шкільним автобусом безплатно. Таким чином закриваємо потребу у фахівцях», – каже Віта Симоненко.

Вона також зазначає, що багато педагогічних працівників, які мають великий стаж роботи, виїхали за кордон або перекваліфікувалися, тому що їх не влаштовує заробітна плата.

Джерело: Суспільне Новини

Схожі публікації