Борги за електроенергію на Кіровоградщині перевищили 114 мільйонів гривень

Борги за електроенергію на Кіровоградщині перевищили 114 мільйонів гривень

Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія (КОЕК) повідомила про заборгованість населення області за електроенергію у розмірі 114 мільйонів 100 тисяч гривень. Це дані від директора компанії Олега Валентого.

Він зазначив, що під час війни відключати електроенергію боржникам не можна. Компанія здійснює роз’яснювальну роботу з боржниками, а в разі неефективності звертається до судових інстанцій.

Працівник КОЕК Василь Недоступ прогнозує, що з початком опалювального сезону боржників побільшає.

З 1 червня підвищилась ціна на електроенергію для населення, і єдиним методом економії є зменшення її споживання. Це допомагають робити двотарифні лічильники — з 23:00 до 7:00 ціна зменшується на 50 %.

Ціна кіловата спожитої електроенергії для населення нині вартує 2 гривні 64 копійки. До цього була 1 гривня 68 копійок.

Борг впливає на діяльність компанії, говорить Олег Валентий.

«Середня ціна, за яку ми купуємо кіловат – 7 гривень 32 копійки. Населення отримує по 2 гривні 64 копійки. Різниця відчутна? Так от ось цю різницю між 2.64 і 7.32 має компенсувати держава за те, що ми продали електроенергію побутовому споживачу», – каже Олег Валентай.

За отримані гроші компанія купує електроенергію, платить оператору системи розподілу за те, що кожен кіловат пройшов мережами та оператору системи передачі.

«Таким чином, поки кіловат дійде від генерації до клієнта, нараховується сума. Тому кожна копійка, сплачена побутовим споживачем, реально важлива для енергетики», – каже Олег Валентай.

Споживачами КОЕК є 434 тисячі родин в області.

Джерело: Суспільне Новини

Схожі публікації