Будьте пильними. Шахраї придумали нову схему ошукування українців

Будьте пильними. Шахраї придумали нову схему ошукування українців

Нацбанк попередив, що під час карантину шахраї почали масово розсилати смс повідомлення від імені банків із пропозицією отримати нібито «державну допомогу».

«На жаль, навіть зараз шахраї не залишають спроб ошукати українців. Вони масово розсилають смс повідомлення від імені банків із пропозицією отримати нібито «державну допомогу». Для цього вони вимагають повідомити номер своєї платіжної картки, термін її дії та іншу інформацію», — йдеться у повідомленні.

Національний банк застерігає:

  • не відповідайте на такі повідомлення;
  • не телефонуйте за вказаними номерами;
  • не переходьте за посиланнями, що містяться в таких повідомленнях;
  • не розголошуйте та не пересилайте нікому в жодному разі свої персональні дані, термін дії платіжної картки та код безпеки CVC (три цифри на звороті картки).

«Пам’ятайте! Працівники банків не мають права та повноважень запитувати ваші персональні дані, ПІН-коди до платіжних карток, динамічні коди підтверджень платежів та будь-яку іншу інформацію стосовно ваших рахунків.

У разі нарахування будь-яких пенсійних, соціальних чи інших державних виплат (зокрема одноразової допомоги в розмірі 1000 грн) банки не телефонують клієнтам, не пишуть смс повідомлень, не запитують номер платіжної картки, термін її дії та інші персональні дані», — йдеться у повідомленні.

 

Джерело: Мінфін

Схожі публікації