Через занижений тариф збитки «Дніпро-Кіровоград» сягнуть 200 млн грн у 2024 році

Через занижений тариф збитки «Дніпро-Кіровоград» сягнуть 200 млн грн у 2024 році

У 2024 році «Дніпро-Кіровоград» проситиме 200 млн бюджетної підтримки, якщо регулятор не встановить економічно обґрунтований тариф.

Про це повідомляє підприємство «Дніпро-Кіровоград» у Telegram, інформує CBN.

“Тариф не переглядався з 2021 року. Відтоді у рази подорожчали чи не усі складові тарифу. Тепер тариф на воду покриває 70% витрат підприємства, а на водовідведення – 90%. Якби не фінансова допомога громад Кропивницького, Знам’янки та Смоліного, а також Кіровоградської обласної ради, то підприємство опинилося б на межі зупинки. Також надзвичайно багато допомогли міжнародні партнери – ЮНІСЕФ та МОМ, які профінансували закупівлю реагентів для очищення води на 50 млн гривень. На наступний рік, якщо регулятор не встановить економічно обґрунтований тариф, то ОКВП «Дніпро-Кіровоград» проситиме 200 млн бюджетної підтримки, щоб вижити“, – йдеться у повідомленні.

Як зазначив очільник ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Микола Романюк, наразі триває реалізація проєктів за гроші світового банку. Зокрема завдяки модернізації насосних станцій підприємство вже суттєво економить електроенергію. За підрахунками фахівців, завдяки цьому вже наступного року підприємство споживатиме орієнтовно на 20% електроенергії менше, ніж у попередні роки. Однак в гривневому еквіваленті ця економія непомітна, адже вартість електроенергії для водогону зросла у 6 разів.

Схожі публікації