Чи готові лікарні Кіровоградщини до повного блекауту

Чи готові лікарні Кіровоградщини до повного блекауту

Усі медичні заклади, які надають стаціонарну та екстрену допомогу, забезпечені генераторами.

Вони мають бути готовими до роботи в умовах відсутності електроенергії, зазначив перший заступник начальника Кіровоградської ОВА Павло Конопко, інформує «З перших уст».

«Кожен опорний медичний заклад має перелаштувати систему та бути готовим до роботи в умовах повного блекауту. Вони мають бути забезпечення теплом, водопостачанням та додатковими альтернативними джерелами живлення», – зауважив посадовець.

Начальник департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко повідомив, що наразі всі медичні заклади, які надають стаціонарну та екстрену медичну допомогу, забезпечені генераторами.

«Ми маємо бути готовими до найгірших сценаріїв, коли світла може не бути по кілька днів, а лікарні повинні продовжувати функціонувати», – наголосив він, додавши, що за блекаутів лікарні також виконуватимуть роль «пунктів незламності», які допомагатимуть людям зігрітися і підзарядити телефони.

Він зазначив, що до зими управління почало готуватися ще влітку, забезпечуючи лікарні генераторами та супутниковими системами Starlink. Нині ж МОЗ і Світовий банк розпочали проєкт із закупівлі додаткових генераторів для українських лікарень.

Представник обласної енергопостачальної компанії запропонував кожній лікарні надати консультації щодо користування енергосистемами на випадок нештатної ситуації.

Схожі публікації