Чи призначать субсидію, якщо є заборгованість

Чи призначать субсидію, якщо є заборгованість

З 1 січня 2023 року нарахування житлових субсидій здійснює Пенсійний фонд України відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1995 року №848.

Вважається, що за наявності заборгованості за житлово-комунальні послуги отримати її неможливо. Дійсно, наявність заборгованості є підставою для відмови у призначенні житлової субсидії у таких випадках:

 • якщо заборгованість прострочена понад три місяці (на дату надання такої інформації від постачальника);
 • якщо строк позовної давності заборгованості (3 роки) не минув;
 • якщо загальна сума заборгованості перевищує 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (680,00 грн) на день звернення за призначенням житлової субсидії.
  Та є винятки, коли громадяни можуть отримати субсидію навіть із заборгованістю за комунальні послуги у разі:
 • укладання договору про її реструктуризацію;
 • оскарження споживачем заборгованості в судовому порядку (підтвердженням є ухвала про відкриття провадження у справі).

«Важливо зауважити, що у разі, коли громадянин не виконує зобов’язання за договором про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, на підставі інформації надавачів відповідних послуг за рішенням уповноваженого органу надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється», – наголосила Олена Романченко, заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Джерело: Олександрійська міська рада

Схожі публікації

1 Comment

Avarage Rating:
 • 0 / 10
 • Виктор , 18.02.2023 @ 11:01

  Поэтому сейчас все направлено на образование долгов это во первых водоканал и теплокоммуннерго.Узлы коммерческого учета созданы именно на эти услуги,что бы за счет людей улучшить их финансовое положение.хотя услуг о них мягко говоря не соответствуют нормам.Почему нет узлов коммерческого учета газа и элекроэнэргии. Потому что там тяжело залезь в карман потребителя да и эти организации не убыточны.Короче еще Порошенко создав такие законы законно влез в карманы населению,что бы поднять эти организации.Вот вам пример воровства в законно порядке от Порошенко и его партии.ведь их больше вех было в парламенте ,когда принимали эти законы…

Коментарі закрито