Цікаві місця Кіровоградщини. Лавандові поля – новий туристичний магніт

Цікаві місця Кіровоградщини. Лавандові поля – новий туристичний магніт

У селі Тернівка Підвисоцької громади на березі річки Синюха забуяли аж три лавандових поля! Висадили їх на території біля Бенчикового млина. Йому – 130 років! Саме з лаванди почалася реновація закинутого і водяного млина та території навколо нього.

Історія відновлення

Водяний млин з’явився на початку ХХ століття. Будівля розташована на березі Синюхи і більше нагадує замок, аніж господарську споруду. Стіни – метрової товщини. Будували його кілька років за кураторства німецьких інженерів. За однією з версій, власником млина був єврей Бенчик.

У 2020 році історичним об’єктом зацікавилися польські інвестори. Вони викупили приміщення і запропонували створити в ньому готельно-ресторанний комплекс.

Лавандове поле вже привабило сотні туристів. Поле перетворилося на справжній туристичний магніт, яке гарантує невимушену атмосферу розслабленості та внутрішньої гармонії від навколишніх красот.

 

Як доїхати?

Від Кропивницького до місця призначення – 136 кілометрів. Траса Е-50 хороша, наразі там ведеться ремонт дороги, тому проїхати можна, перечекавши невеликі затори. Їдемо машиною до окружної дороги Новоархангельська, біля заправки ANP звертаємо вліво. Прямо через села Солдатське і Комишеве потрапляємо в село Тернівка. Там доїжджаємо до центрального парку, звертаємо направо і їдемо вулицею над річкою впритул до шлагбаума.

Графік роботи

Парк працює з 8:00 до 20:00.

Вартість квитка для дорослих – 50 гривень, дітям від 6 до 14 років – 30 гривень, до 6 років – безкоштовно. Кошти йдуть на реконструкцію млина.

Координати для GoogleMaps
48.498677,30.744868

Джерело: Кіровоградська правда

Схожі публікації