Цьогорічний НМТ триватиме чотири години. Поради кропивницької психологині, як налаштуватись

Цьогорічний НМТ триватиме чотири години. Поради кропивницької психологині, як налаштуватись

Цього року випускники шкіл України складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який триватиме чотири години та включатиме завдання з чотирьох предметів, інформує Суспільне.

Психологиня Людмила Калашникова дала поради, як ефективно підготуватися та психологічно налаштуватися на такий екзамен.

Важливі моменти:

  • НМТ викликає хвилювання у випускників, тому важливо пам’ятати, що успішність складання залежить не лише від знань, але й від емоційного стану.
  • Готуватися до НМТ можна самостійно, складаючи графік занять, або за допомогою підготовчих курсів чи репетиторів.
  • Важливо практикуватися у виконанні тестових завдань, встановлювати таймер та аналізувати помилки.
  • Батькам важливо підтримувати випускників, підбадьорювати їх та вселяти впевненість.

Ось вісім рекомендацій, що стануть у пригоді під час роботи над тестовими завданнями під час НМТ:

  1. Думайте про поточне завдання. Обов’язково читайте завдання до кінця. Знайомтесь з усіма варіантами відповідей до нього.
  2. Використовуйте «закон виключення». Як засвідчує практика, багато тестових завдань можна вирішити за допомогою послідовного виключення тих варіантів відповідей, які явно є помилковими.
  3. Підключайте інтуїцію. Якщо декілька варіантів відповідей здаються правильними, то намагайтеся довіряти своїй інтуїції, яка розвивається за умови багаторазового вирішення пробних тестових завдань, які в більшості є типовими.
  4. Пропускайте складні та незрозумілі завдання. Це дасть вам можливість набрати максимальну кількість балів шляхом вирішення нескладних тестових завдань. Після завершення роботи над тестом треба повернутися до складних тестових завдань.
  5. Не засмучуйтесь якщо ви не змогли виконати завдання. Треба пам’ятати, що небагато випускників зможуть правильно виконати їх усі.
  6. Контролюйте час виконання завдань. Плануйте середній час на їх виконання з кожного предмета. Треба пам’ятати, що пройти тестування бажано за 2/3 (максимум за 3/4) відведеного часу. Це дозволить повернутися до складних завдань, які були пропущені.
  7. Треба вірити в позитивний результат НМТ. Пригадайте про свої успіхи в навчальній діяльності та про те, скільки часу і сил ви витратили на підготовку до НМТ.
  8. Пам’ятайте, що НМТ – просто випробування, яких буде багато у вашому житті.

Схожі публікації