Дві українські короткометражки відібрали на фестиваль Palm Springs ShortFest

Дві українські короткометражки відібрали на фестиваль Palm Springs ShortFest

Стрічки «Джордан 96» та «Оператор Вікторія» номіновано на один із найбільших кінофестивалів короткого метру Palm Springs ShortFest, який відбувається у Каліфорнії.

Про це повідомили ДержКіно України, інформує «Еспресо».

Обидва фільми виробництва кінопродакшену ForeFilms та створені за підтримки Держкіно.

Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів у Палм-Спрінгс (The Palm Springs International ShortFest) – один із найбільших кінофестивалів короткометражного кіно у світі, в межах якого демонструються фільми різних жанрів. Переможців фестивалю автоматично номінують на «Оскар» та BAFTA Awarads.

Короткометражний фільм Анни Яценко «Оператор Вікторія» розповідає про операторку кол-центру Служби психологічної підтримки, яка переживає складні токсичні взаємовідносини із наркозалежним чоловіком.

«Коли я задумувала цей фільм, я й сама знаходилась в життєвій кризі, як то кажуть. Багато хто з режисерів створює кіно як пропрацювання свого життєвого досвіду. Вже працюючи над фільмом із командою, я дізналася, що я не одна «заблукала» і шукаю виходу із кризи. А тепер вже і глядачі можуть отримати цей психотерапевтичний досвід і відповіді, або ж прийдуть до запитань у власному житті», — розповіла режисерка.

Фільм «Джордан’96» – дебют режисерки Катерини Лесик. Стрічка заснована на реальній історії, яка трапилась із батьками авторки напередодні її народження. Дія фільму розгортається у середині 90-х у провінційному містечку. 18-річний Андрій допомагає у пошуках зниклого друга-однокласника Жені, батько якого – місцевий кримінальний авторитет. Він не відпустить Андрія, поки не дізнається правди.

 «Я дуже рада, що імена українських режисерів продовжують звучати у світі, а українські фільми – жити своє життя на великих міжнародних екранах. Зараз, як ніколи, важливо, щоб іноземний глядач чув і бачив нас», — сказала Катерина Лесик.

Схожі публікації