Кіровоградський обласний центр з гідрометеорології продовжує активно займатися моніторингом та аналізом забруднення атмосферного повітря, поверхневих вод та радіаційного фону в Кіровоградській області. Результати останнього місячного періоду підтверджують наявність деяких небажаних явищ, які потребують уваги та подальших заходів для їх контролю й зменшення впливу на навколишнє середовище.
Згідно з програмою діагностичного моніторингу масивів поверхневих вод, фахівці Кіровоградського Центру з гідрометеорології провели комплексне вивчення 14 річок, що протікають на території області й належать до басейнів Середнього та Нижнього Дніпра, а також басейну Південного Бугу. Аналіз показав, що на деяких річках відмічається перевищення гранично допустимих концентрацій амонійного та нітритного азоту. Однак рівень розчиненого кисню залишається на задовільному рівні.
Додатково, лабораторії, розташовані у містах Кропивницький та Світловодськ, підтвердили перебільшення середньомісячних концентрацій пилу та діоксиду азоту у певних населених пунктах області, таких як Кропивницький, Олександрія та Світловодськ. Проте інші досліджувані інгредієнти знаходяться в межах нормативних значень.
Радіометрична мережа спостережень Національної гідрометеорологічної служби України протягом травня здійснювала інтенсивні вимірювання гамма-випромінювання з метою виявлення будь-яких змін у радіаційному фоні. Отримані дані показали, що максимальні значення радіаційного фону за місяць залишилися в межах фонових значень, що відповідає встановленим нормативам (максимально допустиме значення рівня природного фону становить 24 мкР/год).
Кіровоградський обласний центр з гідрометеорології продовжує приділяти особливу увагу збереженню екологічної стійкості регіону шляхом систематичного моніторингу та оперативного аналізу даних з метою запобігання подальшому забрудненню та збереження здоров’я громадян.