Електронні листи «від СБУ»: українців попередили про фейкову розсилку

Електронні листи «від СБУ»: українців попередили про фейкову розсилку

Українці почали отримувати на електронну пошту листи, підписані начебто від управління Служби безпеки України. Вони містять шкідливі програми, інформує «Гречка». Пояснюємо, куди слід повідомити про такі листи.

Сьогодні, 19 січня, СБУ попередило про шахрайські електронні листи, які підписані начебто від їхньої служби і які надіслали українцям, зокрема і працівникам державних установ. Насправді ці листи є шахрайськими та до Служби безпеки не мають жодного стосунку.

У таких листах шахраї вставили файли та додатки, які при звантаженні встановлюють шкідливі програми для збору персональної інформації.

«Подібні фейкові розсилки можуть використовуватися російськими спецслужбами для шпигунства та збору інформації. Застерігаємо: не відкривайте файли від невідомих абонентів на електронній пошті, у месенджерах чи смс», – зазначають в СБУ.

Якщо ви отримали подібний лист, то не переходьте за посиланнями та не завантажуйте файли. Якщо ви їх все ж таки завантажили, то кіберфахівці радять перевстановити операційну систему на комп’ютері. Про подібні випадки слід повідомити СБУ:

  • за телефоном 0-800-501-482,
  • на електронну пошту [email protected].

Схожі публікації