Гірники з Кіровоградської області долучилися до протесту у Києві

Гірники з Кіровоградської області долучилися до протесту у Києві

Гірники уранових шахт підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» з Кіровоградської області долучилися до протесту під будівлею Верховної Ради у Києві. Вони підтримують колег з вугільної галузі, які ініціювали протест. Вимагають погасити багатомісячний борг заробітної плати. Про це розповів Суспільному голова незалежної профспілки працівників Інгульської шахти Дмитро Бондарєв.

«Ми підтримуємо акцію протесту. Наші вимоги – це виплата заборгованості по зарплаті шахтарям вугільної промисловості. Заборгованість у них 1,8 мільярда гривень. І друге, хотіли, що була державна підтримка енергетичної галузі, щоб її не знищували», – говорить Дмитро Бондарев.

Заборгованість по підприємству «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» складала 115 мільйонів гривень – це фонд заробітної плати. Заборгованість по шахті була – 48 мільйонів гривень. «Я працюю гірничим майстром, – каже Бондарєв. – В мене був борг 20 тисяч гривень. Були місяці коли і більше». Нині боргів перед працівниками «СхідГЗК» держава не має.

«Східний гірничо-збагачувальний комбінат» входить до десятка найбільших виробників урану (2 відсотки від світового видобутку) і є єдиним в Україні підприємством, яке забезпечує видобуток уранової руди і виробництво концентрату природного урану. Підприємство забезпечує до 40 відсотків потреб в урані українських атомних станцій.

Схожі публікації