Голова «Кіровоградобленерго» розповів про роботу енергосистеми регіону в умовах війни

Голова «Кіровоградобленерго» розповів про роботу енергосистеми регіону в умовах війни

В інтерв’ю Суспільному голова правління підприємства «Кіровоградобленерго» Володимир Чернявський розповів про те, як енергосистема Кіровоградської області працює в умовах воєнного стану.

За словами Чернявського, минулого року мережі обленерго обійшлися без серйозних пошкоджень. Проте постраждали деякі об’єкти національної енергокомпанії «Укренерго», що живлять область. Їх ураження негативно впливає на енергозабезпечення регіону.

Через складність енергосистеми неможливо точно передбачити наслідки руйнувань окремих її елементів. Проте зрозуміло, що будь-які серйозні пошкодження об’єктів «Укренерго» призведуть до проблем з електропостачанням.

Голова «Кіровоградобленерго» не став називати конкретні цифри добового споживання області. За його словами, дефіцит енергії визначається на рівні диспетчерського центру для всієї країни. Торік через нестачу генерації регіону доводилося знижувати навантаження майже вдвічі.

Обмеження електропостачання є вимушеним кроком для балансування виробництва та споживання енергії й підтримки функціонування енергосистеми. Загалом такі заходи дозволяють зменшити обсяги спожитої електроенергії, хоча в окремих споживачів після поновлення живлення може спостерігатися тимчасове зростання.

Кількість персоналу обленерго була розрахована не на умови повномасштабної війни. Поки що ресурсів вистачало для ліквідації усіх аварійних ситуацій за нормативний час. Якщо будуть масштабні руйнування, персоналу може не вистачити.

Тариф для населення у 2,64 грн за кВт-год кратно нижчий за економічно обґрунтований рівень понад 7 грн. Питання воєнних ризиків раніше не враховувалося при формуванні тарифів. До речі, обленерго не мають такої складової у тарифі й зараз.

В разі аварій енергетики докладають максимум зусиль для відновлення електропостачання. Водночас енергосистема зазнала істотних пошкоджень минулої зими, а за пів року її стан відновити повною мірою не вдалося. Тому можливі перебої живлення.

Обласна влада надає допомогу в питаннях відновлення підстанцій, що живлять регіон. Бригади обленерго також допомагають колегам з Херсонщини ліквідовувати наслідки ворожих обстрілів.

Схожі публікації