Громадянам Узбекистану обмежили доступ до Facebook, Telegram та інших соцмереж

Громадянам Узбекистану обмежили доступ до Facebook, Telegram та інших соцмереж

Узбецька державна інспекція обмежила роботу Telegram, Instagram, Facebook, Youtube, Twitter, TikTok, «ВКонтакте» та ін.

У середу, 3 листопада, Державна інспекція з контролю в сфері інформатизації та телекомунікацій «Узкомназорат» обмежила доступ до ряду соцмереж, інформує espreso.tv з посиланням на Газета.uz.

Видання пише, інспекція веде реєстр порушників прав суб’єктів персональних даних. Туди увійшли: Telegram, Instagram, Facebook, Youtube, LinkedIn, Twitter, Skype, TikTok, «ВКонтакте», «Одноклассники» та інші. 

«Узкомназорат» надсилав попередження соцмережам ще в липні, а 29 жовтня президент Узбекистану підписав закон про жорсткі заходи за порушення законодавства про персональні дані.

Увечері 3 листопада користувачі почали помічати збої в роботі Telegram, а пізніше і в інших соціальних мережах.

Тим часом президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв відреагував на дії інспекції і назвав їх «односторонніми та не продуманими». За його дорученням начальника Держінспекції Голібшера Зіяєва звільнили з посади за помилкові і неузгоджені рішення. Також будуть проведені слідчі дії, після яких усім причетним оберуть відповідні міри покарання.

На початку липня «Узкомназорат» обмежив доступ до Twitter, WeChat, Skype, TikTok і «ВКонтакте», що сприяло зростанню популярності VPN-служб у країні.

Схожі публікації