Євросоюз змінить правила в’їзду для українців: кого не пропустять

Євросоюз змінить правила в’їзду для українців: кого не пропустять

У 2024 році набудуть чинності нові правила вʼїзду до країн Європейського Союзу. Для вʼїзду до ЄС потрібно буде отримати спеціальний дозвіл на подорожі (ETIAS), повідомляє інформативно-юридичний сайт «Я і Закон».

ЩО ЦЕ ЗА ДОЗВІЛ?
Дозвіл на подорож ETIAS – це нова вимога щодо в’їзду, запроваджена Європейським Союзом. Він стосується безвізових мандрівників, які в’їжджають до будь-якої з 30 країн Євросоюзу.

КОМУ ВІН БУДЕ ПОТРІБЕН?
Дозвіл знадобиться громадянам 60 безвізових країн, серед яких — Україна. Також до списку увійшли Албанія, Аргентина, Бразилія, Канада, Грузія, Ізраїль, Японія, Мексика, Молдова, Чорногорія, Сербія, Південна Корея, Україна, ОАЕ, Великобританія, США та інші.

ЯК ОТРИМАТИ ДОЗВІЛ?
Туристам необхідно буде подати заявки на порталі Європейської системи інформації та авторизації для подорожей. Для цього необхідно мати паспорт, дійсний більш ніж 3 місяці, вказати адресу електронної пошти, заповнити онлайн-форму та сплатити збір у розмірі 7 євро.

СКІЛЬКИ ДІЯТИМЕ ДОЗВІЛ?
Дозвіл на подорож ETIAS дає право перебувати в будь-якій із 30 європейських країн протягом 90 днів. Загалом дозвіл на подорож буде діяти протягом трьох років (або до закінчення терміну дії паспорта, який ви використали в заявці).

ETIAS НЕ Є ВІЗОЮ
Для отримання дозволу на подорож ETIAS вам не потрібно буде йти в консульство, а ваші біометричні дані не збиратимуться. Подати заявку можна буде онлайн.

Схожі публікації