Індія визнала дельфінів особистостями і заборонила дельфінарії

Індія визнала дельфінів особистостями і заборонила дельфінарії

Уряд Індії присвоїв дельфінам статус «особистостей, що не відносяться до людського роду». Таким чином Індія стала першою країною, що визнала унікальний інтелект і самоосмислення представників роду водних ссавців — китоподібних.

Рішення було озвучено головою Міністерства навколишнього середовища та лісового господарства Індії, який заборонив також виступи з використанням дельфінів, які перебувають в неволі — в дельфінаріях, акваріумах, океанаріумі і т.д. Згідно міністерству, дельфіни «повинні мати свої власні особливі права».

Дельфіни є високоінтелектуальними ссавцями з високорозвиненою соціальною організацією. Згідно з останніми дослідженнями, дельфіни звертаються один до одного по імені і можуть запам’ятовувати унікальні імена — звуки, що подаються «старими друзями» і почуті ними лише одного разу 20 років тому.

До того, як їм виповниться рік, дельфіни вибирають самі собі унікальні імена, що представляють собою ряд складних звукових сигналів. З цього моменту всі інші дельфіни однієї соціальної групи використовують персональне ім’я кожного при зверненні один до одного.

Дельфіни користуються складною граматичною комунікацією; їм властиві людиноподібне самоосмислення і залученість в складну систему комунікації з іншими дельфінами за допомогою структури граматичного речення.

Так, у дельфінів є своя мова, як і у людей, і вони виростають здатними спілкуватися повноцінно пов’язаними реченнями, і це далеко не все, що нам відомо про дельфінів.

Джерело

Схожі публікації