Іван Кузьменко: «Наша мета – єврокубки»

Іван Кузьменко: «Наша мета – єврокубки»

22 липня Івана Кузьменка призначили на посаду генерального директора ФК «Олександрія». Новина моментально привернула до нього великий інтерес і викликала багато запитань. Журналісти зустрілися з Іваном, познайомилися трохи ближче і розпитали про нього і про футбол.

– Син відомого олександрійця – президента футбольного клубу «Олександрія», а водночас і міського голови – Сергія Кузьменка – практично не відомий широкій публіці, тому таке призначення було для багатьох несподіванкою.
– Я ніколи не прагнув популярності. Як і всі хлопчаки, в дитинстві грав у дворовий футбол, займався в ДЮСШ «Колос». Наша команда була призером різних змагань обласного і національного рівнів. Звісно, були труднощі, але прагнути своєї мети – це моє кредо. Зараз теж граю із друзями, намагаємося зустрічатися щотижня.

– А з основним складом можете пограти?
– Ні, у гравців є контрактні зобов’язання, режим, тренувальний процес. Це зовсім інше.

– Батько, напевно, підтримував ваше захоплення футболом?
– Крім навчання, мене ні до чого не примушували (сміється). Батько завжди підтримує мої свідомі та відповідальні рішення. «Це твоє життя, і вибір шляху повинен бути твоїм», – така його позиція.

– Розкажіть про себе.
– Закінчив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка «Інститут міжнародних відносин», отримав ступінь магістра за професійними кваліфікаціями: економіст-міжнародник, перекладач з англійської. Маю досвід роботи фінансовим менеджером у групі компаній «Агровіста». Зараз продовжую працювати у компанії і паралельно освоююся на новій посаді.

– Вам добре знайоме життя клубу?
– Звичайно. Я завжди був у футбольному колі, цікавився його життям і був у курсі всього, що відбувається. Хоч і не маю професійної футбольної освіти, але займався і займаюся аналітикою, скаутингом, вивчаю тренерські методики. Ми з батьком часто обговорюємо справи клубу, радимося один з одним. Пропозиція очолити клуб надійшла від нього.

– Пропозиція була несподіваною?
– В якійсь мірі так. Одна справа бути просто консультантом, а інша – ухвалювати рішення і відповідати за них. На новій посаді я відповідаю за формування стратегії і вектору розвитку клубу, здійснюю його керівництво і контроль футбольної діяльності.
Якщо раніше я міг критикувати роботу клубу, то тепер все змінилося. Тепер мені доводиться вислуховувати критику, але це допомагає ставати якіснішим спеціалістом. Так, я займаюся улюбленою справою, але, повірте, у нас тут не тільки посмішки і радість – буває дуже «спекотно».

– Можете дати оцінку нинішньому стану клубу?
– Вже давно назрівало питання його оновлення – командного, тренерського, адміністративного складу. Тому те, що відбулося, – це закономірний процес.
Не хочу вдаватися в деталі і багато говорити, нехай краще за мене все скажуть наші майбутні результати, а потім ми їх разом обговоримо. Скажу лише, що у нас є стратегія і мета – участь в єврокубках. І до неї ми цілеспрямовано йдемо.

Джерело: Олександрійський тиждень

Схожі публікації