Як на Кіровоградщині жінкам допомагають втілювати бізнес-ідеї

Як на Кіровоградщині жінкам допомагають втілювати бізнес-ідеї

Тридцять жінок з Олександрії, Знам’янки та Приютівки в серпні 2023 року стали учасницями програми «Крок до фінансової свободи», яка здійснюється в рамках проєкту «Жіноче підприємництво – крок до фінансової безпеки». Реалізується проєкт громадською організацією «Олександрійський гендерний інформаційний центр» в партнерстві з ГО «Жіночий Дзен» та ГО «ТАК» у рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», що впроваджується організацією Пакт за підтримки Уряду Канади.

«Учасницями є як місцеві жительки, так і переселенки, які вже мали свої бізнес-ідеї і планували їх монетизувати, або зареєстроване бізнес-підприємство, щоб його масштабувати. Від кожної громади було по десять учасниць”, – говорить локальна координаторка проєкту в Знамʼянській громаді Ірина Варакута.

Що входить до програми бізнес-навчання?

Освітня частина включає 10 онлайн-занять на такі теми:

  • Розробка життєздатного бізнес-плану для отримання фінансування
  • Ознайомлення з системами оподаткування в Україні
  • Оформлення податкової звітності
  • Ділова документація
  • Основи маркетингу
  • Робота з соціальними мережами

«У рамках цієї програми, окрім онлайн навчання, були ще навчальні візити. Вони передбачали знайомство жінок між собою, а також візити до жінок-підприємиць, які вже мають своє офіційно зареєстроване підприємство. Учасниці могли ознайомитися, поставити питання, набратися досвіду», – розповідає Ірина.

На якому етапі учасниці і коли фінал?

Найближчий етап – це зустрічі локальних координаторок з учасницями проєкту. Наразі жінки готуються до Форуму можливостей, який пройде в Олександрії 22 листопада.

Фінальною подією проєкту стане онлайн-пітчинг ідей. На ньому підприємиці 24 листопада представлятимуть свої напрацювання.

«Кожна з жінок розставляла свої пріоритети, обираючи те, що їм актуально. Вони почали активніше вести сторінки в соцмережах. Одна з учасниць зі Знам’янки відкрила масажний кабінет у Смілі Черкаської області, об’єднавшись ще з однією жінкою. Дехто ще продовжує доопрацьовувати бізнес-план», – каже координаторка.

У проєкті передбачено навчання без фінансової підтримки. Ірина Варакута зазначає:

«Команда проєкту буде інформувати жінок про грантові пропозиції для бізнесу. Ми зацікавлені у тому, щоб учасниці далі розвивалися в громаді”.

За матеріалами інформаційного порталу «Гречка»

Схожі публікації