Як ви, напевно, знаєте, з жовтня минулого року система паперових лікарняних відійшла у вічність, а всі заклади охорони здоров’я України перейшли на оформлення лікарняних в електронному вигляді.
Ті, хто оформлював Е-лікарняний, часом бачили свої прізвища, імена чи по батькові написаними із несуттєвими помилками (відсутній апостроф, або помилки типу “Євгенівна” замість “Євгеніївна” тощо). Це означає, що була допущена помилка при укладенні декларації із сімейним лікарем – адже дані з декларації вносяться до реєстру пацієнтів та використовуються при створенні медичних висновків, на підставі яких формуються Е-лікарняні.
Сьогодні саме інформація з реєстру пацієнтів відображується на «лицьовому боці» електронного лікарняного – тобто тій його частині, яку бачать працівники та роботодавці в їх кабінетах на вебпорталі Пенсійного фонду.
Наразі фахівці вже працюють над тим, аби в е-лікарняному пріоритетно відображались ті дані застрахованої особи, які наявні в Державному реєстрі застрахованих осіб, а не реєстрі пацієнтів – це допоможе уникнути більшості помилок невідповідності ПІБ.
Однак доки таке оновлення напрацьовують, Фонд соціального страхування України приймає е-лікарняні до оплати попри наявні неточності, аби незначні помилки не призводили до уповільнення виплат допомог.
Важливо, аби при оформленні заяви-розрахунку за такими лікарняними роботодавець вказав правильні ідентифікаційні дані свого працівника, зазначені в ДРЗО. Якщо помилка в ПІБ, наявна в е-лікарняному, буде продубльована також і в заяві-розрахунку, це призведе до невідповідностей в автоматизованому процесі верифікації.
Як запобігти появі помилок?
Найкраще – завчасно перевірити правильність написання свого ПІБ у декларації із сімейним лікарем та за потреби внести зміни. Адже якщо помилок в декларації буде багато, е-лікарняний не створиться – невідповідність ідентифікаційних даних є найчастішою причиною, чому застрахована особа його не отримує.
З’ясувати, коли оплатять е-лікарняний, можна онлайн – інформація про стан фінансування лікарняних і декретних допомог щоденно оновлюється у телеграм-каналі – https://t.me/socialfund. Щоб зорієнтуватись у стані фінансування, потрібно знати точну дату подання роботодавцем заяви-розрахунку за е-лікарняним – саме від неї залежить дата виплати допомоги.
Джерело: Голос Громади