Як в Олександрії відзначали Водохреща (Фото)

Як в Олександрії відзначали Водохреща (Фото)

В Олександрії вудбулося святкування Водохреща.

У ніч на 19 січня свято Водохреща душевно і водночас весело відзначили на пляжі «Розвага» в мікрорайоні Перемога.
Чин освячення води здійснив єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп зі священиками з місцевих церков. Він закликав присутніх до молитви і акцентував увагу на тому, що купання — це не основа свята Водохреща. Важливим є внутрішнє очищення, внутрішня перемога над собою, подібна тій, яку ми здійснюємо, наважившись скупатись в річці взимку.
Після водосвятного молебню купались всі охочі, яких було чимало. Потім грілись біля величезного вогнища – і найстійкіші йшли купатись знов. Гостей свята пригощала польова кухня. А охочих та активних розважали запальними піснями та змаганнями з перетягування канату.
Варто зазначити, що організатори підготували зручний спуск до води і роздягальні. На березі постійно чергували рятувальники. А сама територія була яскраво освітленою. За порядком слідкували представники поліції.

Святкування також пройшло на березі Войнівського водосховища на гостей та учасників свята чекала тематична концертна програма. По завершенню концерту розпочався водоосвятний молебень та освячення  водосховища, після якого усі охочі мали змогу пірнути в освячену воду.

А вже з настанням ранку, 19 січня, до місця освячення мешканці села Войнівка разом з настоятелем Войнівського храму імені св. Василія Великого протоієреєм Василієм влаштували велелюдний хресний хід.

Поряд із цим, у Протопопівці колектив комунальної установи «Центр культури і дозвілля» підготував для місцевих жителів купання, післякупальні розваги та частування смачним кулішем. Серед сміливців, які занурювались в освячену воду, була як і молодь, так і люди старшого покоління.

Тож бажаємо всім, хто наважився до купання цього дня, впродовж всього наступного року забути про всі хвороби і перебувати в незмінному піднесенні духу.

 

Джерело: Приютівська громада

Вільне слово/Олександрія

Схожі публікації