Юрій Гура: «Завдання з початку сезону не змінилося»

Юрій Гура: «Завдання з початку сезону не змінилося»

Головний тренер ФК «Олександрія» Юрій Гура поділився враженнями від виступу своєї команди в першій половині Чемпіонату та розповів про плани на зимову паузу, інформує офіційний сайт Клубу.

Коли у травні цього року відбулися кардинальні зміни у тренерському штабі ФК «Олександрія» і ви очолили команду, всі футбольні експерти країни поставилися до цього досить скептично. Але вже після перших турів їхнє ставлення і до команди й до вас особисто змінилося. Завдяки чому вдалося цього досягти?

Я думаю, тут спрацював ряд факторів – виважені та послідовні рішення менеджменту, правильно підібраний тренерський штаб, суттєва допомога досвідчених гравців, мотивовані колективні дії. Негатив і скептицизм щодо клубу в той період теж зіграли свою роль. Ми всі згуртуватися, як ніколи, і почали робити нову історію оновленої команди.

Позаду 18 турів чемпіонату. Команда пішла на зимові канікули посідаючи 6 сходинку в турнірній таблиці. На вашу думку, це закономірний результат?

Важко сказати. Хлопці налаштовувалися на кожний поєдинок, билися до кінця. Але, це футбол. Іноді втрачали очки, там, де не потрібно було цього робити. Нічиї, поразки… Часом було дуже прикро. Сподіваюсь, що у другій частині чемпіонату результативних матчів і перемог стане більше.

Цього року до команди приєдналися два легіонери – Бурама Фомба та Клаудіо Спінеллі. Що можете сказати про цих гравців?

На мою думку, вони ще не до кінця адаптувалися в команді. Їм складно, це помітно. Але головне – у них є бажання грати.  Спінеллі отримав більше ігрової практики за основу, ніж Фомба. При цьому, Клаудіо важко пристосуватися до українського футболу, він старається, проте потрібен час, — і тренерський штаб це розуміє. Будемо дивитися як ці гравці покажуть себе у весняній частині чемпіонату.

А взагалі, були гравці в команді, які вас порадували чи приємно здивували?

Когось виділяти не бачу сенсу. На поле виходить і грає КОМАНДА. Звичайно, від деяких гравців чекаю більшого. Вони про це знають і роблять правильні висновки.

Осінній період  відзначився значною кількістю травм у команді? Як почувають себе хлопці?

На сьогодні в лазареті нашої команди залишаються п’ять гравців: Кирило Ковалець та Сергій Гринь, які зазнали травм в домашньому матчі проти «Ворскли», Тимур Стецьков, травмований в Чернігові, Еміль Мустафаєв, який постраждав під час виступу за молодіжну збірну Азербайджану та Сергій Рибалка.

Усі гравці продовжують реабілітацію. Наша медична служба тримає все на контролі. Сподіваємося, що хлопці якомога швидко відновляться й зможуть допомагати команді навесні. Ми всі дуже цього хочемо.

У двох кубкових матчах за основу ФК «Олександрія» дебютували гравці юнацької команди. Що ви можете сказати про наших юніорів?

Серед нашої молоді є досить перспективні футболісти, з якими можна і потрібно працювати. Але команда потребує якісного підсилення. Сподіваюся, завдяки селекційній роботі на зимових зборах, це вдасться і ми зможемо залучати хлопців з молодіжки до тренувального процесу основи. Тут все просто – щоб себе зарекомендувати, треба наполегливо працювати і демонструвати якісну гру з тура в тур.

Які плани на зимові збори? Чи планується підсилення? Які спаринги проведе команда?

Підсилення не буде зайвими. Сподіваюсь воно відбудеться. Ми вже ведемо роботу в цьому напрямку.

Що ж стосується самих зборів, то після зимових канікул 10 січня збираємося в Олександрії, 16-го проведемо двосторонню гру, а 19 січня вирушимо до Туреччини. Там заплановано два збори. А вже звідти прилітаємо на домашню гру зі «Львовом».

Переговори щодо можливих спарингів тривають, тому говорити, з ким вони будуть ще зарано. Ми обов’язково повідомимо про своїх суперників, щойно досягнемо остаточних домовленостей.

Які завдання стоять перед командою на другу частину чемпіонату?

Наше завдання з початку сезону не змінилося. Ми маємо піднятися вище в турнірній таблиці, поборотися за 4-5 місце. Плюс, пройти якомога далі у Кубку України.

Схожі публікації