«Кіров — гад»: у Кропивницькому декомунізували стелу при в’їзді в місто

«Кіров — гад»: у Кропивницькому декомунізували стелу при в’їзді в місто

11 квітня, на в’їзді до Кропивницького з миколаївського напрямку невідомі частково демонтували стару назву міста Кіровоград.

Старі іржаві літери при в’їзді до міста з невідомих причин лишались на своєму місці попри закон Про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки, ухваленого Верховною радою України шість років тому — 9 квітня 2015 року. Окрім того, 14 липня 2016 року на зміну радянській назві обласний центр отримав українську.

Андрій Максюта, на той час керівник місцевої спецінспекції, на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив, що ця стела «безхозна» і перебуває на межі, що розділяє територію двох сільські рад.

— Кільце на Бобринецькому в‘їзді в місто Кропивницький — не на комунальній землі міста. На кільці чітко проходить межа двох сільських територій — Соколівської і Первозванівської. Нині це території об’єднаних територіальних громад. Стела з назвою «КІРОВОГРАД» на території однієї з них. Але… Вона — безхозна. Нема її ні в кого на балансі, — написав Максюта.

За його словами, ремонтні роботи на кільці виконувало одне з держпідприємств в межах реалізації Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні.

Тоді керівник місцевого «Руху опору капітуляції» Дмитро Сінченко заявив, що планують демонтувати «безхозний Кіровоград», проте дає шанс місцевій владі виконати закон і прибрати літери самостійно.

Наразі шість літер від комуністичної назви міста зрізані та складені під стелою таким чином, що замість колишньої назви міста з’явився напис: «Кіров — гад». Керівник «Руху опору капітуляції» — Кропивницький свою причетність до цієї акції заперечує.

Джерело: Гречка

Схожі публікації

1 Comment

Avarage Rating:
  • 0 / 10
  • Михайло Кропивчанский , 12.04.2021 @ 10:21

    6 лет построить новое не могут, зато старое ломать это у нас только в путь.

Коментарі закрито