Кіровоградщина лідирує за обсягами рутинної вакцинації

Кіровоградщина лідирує за обсягами рутинної вакцинації

В Україні регламентована обов’язкова вакцинація проти 10 інфекційних захворювань: туберкульозу, дифтерії, правцю, кашлюка, паротиту, поліомієліту, кору, краснухи, вірусного гепатиту типу B, гемофільної інфекції типу B. Наразі за показниками щеплення, зокрема, дітей, область – одна з лідерів за середнім показником вакцинації в Україні.

Про це повідомила головна державна санітарна лікарка області Надія Оперчук.

«За минулий рік показники вакцинації дітям до року проти туберкульозу складає 92,3% від запланованих. Для прикладу, в Україні цей показник сягнув 88,8 % в середньому. За 10 місяців цього року показник виконання такого виду щеплення для дітей до року склав 77,6%. В Україні – 65,6%. Загалом показники вакцинації дітей до року проти туберкульозу, дифтерії, кашлюку, правця, гемофільної інфекції та гепатиту типу Б вищі, ніж середні показники в Україні», – зазначила головна державна санітарна лікарка області.

Позитивна динаміка у обсягах вакцинації проти кору, паротиту, краснухи для дітей у віці 1 рік – 82,8%, в Україні – 71,9%. Водночас поки що недостатні показники ревакцинації дорослих проти дифтерії та правця – для 24,9 % дорослого населення цьогоріч провели ревакцинацію, водночас в Україні цей показник наближається до 38%. Про ситуацію, що склалася, повідомлені керівники РДА та голови тергромад. Тож до кінця року планується, що відсоток імунізації проти вищевказаних хвороб збільшиться.

Джерело Перша електронна газета

Схожі публікації