Кіровоградщина сіятиме невластиві для області культури: аграрії розпочали весняну посівну кампанію раніше

Кіровоградщина сіятиме невластиві для області культури: аграрії розпочали весняну посівну кампанію раніше

Аграрії Кіровоградської області розпочали весняну посівну кампанію раніше звичайного через сприятливі погодні умови. Відзначається, що цьогоріч посівні роботи стартували 8 березня, на відміну від минулого року, коли сівба почалась 25 березня. Про це повідомляє AgroReview.

Голова обласного департаменту аграрної політики Валерія Фурманова повідомила, що вже засіяно близько тисячі гектарів ярими пшеницею і ячменем. За її словами, кількість посівів озимих культур зменшилась, а обсяги соняшнику, кукурудзи та ріпаку зросли, оскільки вони є логістично рентабельнішими.

Валерія Фурманова також зазначила, що на Кіровоградщині не буде проблем з експортом зерна, оскільки місцеві потреби задовольняють лише 10% від загального обсягу вирощеного зерна в області.

«Кіровоградщина спеціалізується більше на зернових культурах. Овочеві та баштанні культури є невластивими для нашої області, їх в основному вирощують окремі господарства. Однак, цьогоріч спостерігається зростання попиту на овочевий посівний матеріал», — додала посадовиця.

Таким чином, Кіровоградщина зосереджується на сільськогосподарських культурах, які відповідають потребам регіону та є рентабельними, хоча деякі невластиві культури, такі як овочі та баштанні, можуть бути вирощені в окремих господарствах у відповідь на вищий попит.

Схожі публікації