Кіровоградщина ухвалила програму розвитку української мови: що у ній?

Кіровоградщина ухвалила програму розвитку української мови: що у ній?

Кіровоградська область четвертою в Україні створила Програму розвитку та функціонування української мови в регіоні на 2022-2027 роки.

Таке рішення 23 грудня прийняли депутати обласної ради.

Програма передбачає комплекс заходів, спрямованих на підтримку і популяризацію української мови.

Перед голосуванням виступив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, який зазначив, що кошти, передбачені у програмі будуть спрямовані на сфери книговидання, книгорозповсюдження, а також відзначення річниць українських митців, пов’язаних з областю. Наприклад, Юрія Яновського.

Також серед завдань – просвітницька робота з бізнесом про використання державної мови, патріотичне виховання та все для «лагідної українізації».

Кремінь також нагадав, що у 2022 році газети обов’язково мають виходити українською мовою, а сайти мають мати українську версію.

За програмою область у тому числі скерує мільйон гривень на поповнення бібліотечних фондів україномовною літературою.

Також кошти використають на проведення обласної літературної премії імені Маланюка, конкурсів, книжкових фестивалів і ярмарків, підтримку громадських спілок, діяльність яких спрямована на видання української літератури.

Загалом на реалізацію програми у наступному році депутати передбачили 1 мільйон 314 тисяч гривень з обласного та 550 тисяч гривень із місцевих бюджетів.

Джерело: gre4ka.info

Схожі публікації