Кіровоградщина зможе зберігати додатково ще 100 000 тонн зернових

Кіровоградщина зможе зберігати додатково ще 100 000 тонн зернових

Добронадіївське хлібоприймальне підприємство (ХПП), що входить до групи компаній «АгроВіста», отримало півтисячі зернових рукавів завдяки програмі USAID АГРО (виконавець ініціативи «AGRI-Україна», спрямованої на підтримку стійкості агровиробництва).

Це дає можливість зберігати додатково майже 100 тисяч тонн зернових на Кіровоградщині, отриманих від півтори сотні агровиробників.

«У конкурсі взяли участь понад 160 компаній. Ми одна з них. Перемогли у конкурсі лише 16 компаній, вони будуть пропорційно розміщуватися на території України і будуть пропорційно надавати такі послуги», — розповів керівник фінансового відділу ТОВ «ХПП Добронадіївське» Денис Мороз.

Ця заокеанська ініціатива реалізується по всій Україні. Вона стала порятунком у питанні зберігання збіжжя для українських аграріїв під час війни.

«В рамках ініціативи “AGRI-Україна” буде збережено понад півтора мільйона тонн зерна, вирощеного в цьому році, понад дві тисячі фермерських господарств зможуть скористатися цими додатковими можливостями збереження зерна саме в зернових рукавах», — зазначила менеджерка проєктів аграрного і сільського розвитку програми USAID.

«Потужності елеватора ХПП – 69 тисяч тонн. Додатково, за рахунок мішків, ми зможемо завантажити ще 40 тисяч тонн та розмістити ці мішки на території елеватору, ще 50 тисяч тонн ми будемо розміщувати за територією елеватора на сусідніх елеваторах наших партнерів», — додав Денис Мороз.

Технологія виготовлення поліпропіленових рукавів дозволяє забезпечити надійне зберігання зерна до наступного врожаю. Тож аграрії можуть принаймні не хвилюватися про своє збіжжя, поки не буде остаточно розв’язане питання розблокування українських портів та безперешкодного експорту аграрної продукції.

Джерело: CBN

Схожі публікації