Кіровоградщині загрожує екологічна катастрофа, через знеструмлення шахт

Кіровоградщині загрожує екологічна катастрофа, через знеструмлення шахт

Три урановидобувні шахти Кіровоградської області, які входять до держпідприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», відключать від енергопостачання за борги, розповів голова незалежної профспілки працівників підприємства Дмитро Бондарєв. Це шахти «Смолінська», «Новокостянтинівська» та «Інгульська».

Шахтарів попередили про те, що відключення відбудеться о 13-й годині 5 серпня. «Наразі ми вже не працюємо, ми чекаємо на це відключення, буде воно, чи ні. Якщо ні, шахти виведуть у простій», – сказав Дмитро Бондарєв.

Зупинка роботи підприємств загрожує зривом не тільки виконанню виробничих планів та зобов’язань перед «Нафтогазом», але й шкодою для природи всієї країни, вважає керівник профспілки. «Ми не зможемо відкачати забруднені води з шахти, які будуть затоплювати їх. Будуть заражені підземні води та землі радіонуклідами».

Профспілка направила листи президенту та Прем’єр-міністру країни. «Щонайменше 25 мільйонів гривень треба віддати компанії-постачальнику електроенергії, щоб уникнути відключення», – розповів Бондарєв.

Джерело: Суспільне

 

Схожі публікації