Кіровоградська область стала лідером за кількістю пропозицій продажу житла

Кіровоградська область стала лідером за кількістю пропозицій продажу житла

На ринку нерухомості протягом літа значно зросла кількість пропозицій із продажу житла. Кіровоградщина стала лідером за цим показником.

З червня по серпень 67% відділів продажу новобудов відновили свою роботу, а середня вартість первинного житла зросла до 27 349 гривень за квадратний метр. Водночас однокімнатку на вторинному ринку можна знайти за 35 833 доларів, інформує «Гречка», наводячи дані «24 канал» з посиланням на дані українського маркетплейса DOM.RIA.

Зокрема, до серпня 2022 року роботу відновили 67% відділів продажу новобудов. Це на 17% більше у порівнянні із весняним періодом. Будівництво відновилося у 42% новобудов.

Більше ніж 35% новобудов змінили терміни вводу в експлуатацію. Серед 8% заявили про повну зупинку будівництва на період воєнного стану. Ще 2% сфокусувались на відновлювальних роботах.

Переважно забудовники пропонують однокімнатні квартири (44% від усіх пропозицій). Трохи менше квартир із двома кімнатами – 39% пропозицій Ще 16% – трикімнатні квартири. 1% – понад три кімнати.

Наразі середня вартість первинного житла в Україні становить 27 349 гривень за квадратний метр. У Києві на кінець серпня вартість стартує від 41 803 гривні за квадратний метр.

Щодо нерухомості на вторинному ринку, то порівнюючи кількість пропозицій з продажу з весною, у всіх відносно безпечних регіонах України спостерігається позитивна динаміка.

Серед лідерів:

  • Кіровоградська область, де кількість оголошень виросла на 928%;
  • Полтавська область зі зростанням у 880%;
  • місто Київ зі зростанням на 821%.

Розглядаючи пропозиції з продажу за типами житла, наразі на вторинному ринку:

  • 78% – кватири,
  • 13% – будинки,
  • 4% – комерційна нерухомість,
  • 4% – інша нерухомість.

Станом на кінець серпня, середня вартість однокімнатного житла на вторинному ринку в Україні становить 35 833 доларів.

Кількість пропозицій по оренді житла зростає по всій Україні. Найбільше пропозицій за кількістю активних оголошень зафіксовано у Києві та області, а також у Дніпропетровській та Одеській областях.

Кількість оголошень у Києві, в порівнянні із весною, зросла на 370%.

Змінилася і середня вартість оренди однокімнатної квартири.

  • Орендувати житло у Києві можна за 19 830 гривень,
  • на Закарпатті – 20 168 гривень,
  • на Львівщині – 18 215 гривень

Багатокімнатний будинок, в середньому, можна орендувати за 94 018 гривні на Київщині, за 43 460 гривень на Закарпатті та за 51 795 гривень на Львівщині.

Схожі публікації