Кропивничанка отримала фішингове повідомлення з «доступом до мільйонного рахунку»

Кропивничанка отримала фішингове повідомлення з «доступом до мільйонного рахунку»

Кропивничанка Марина Т. поділилася своєю історією про отримання незвичайного повідомлення у WhatsApp. Повідомлення, надіслане з індонезійського номера, містило інформацію про банківський рахунок з мільйонним балансом у гривнях та доларах, а також посилання та пароль доступу.

«Шахраї, ймовірно, розраховували на мою жадібність та бажання скористатися чужими грошима, — розповідає Марина. — Можливо, вони сподівалися, що жертви їхньої афери посоромляться звернутися до кіберполіції».

Марина зазначає, що повідомлення було українською мовою, що викликало додаткові підозри. Вона також поділилася своїм досвідом отримання подібних шахрайських повідомлень про спадок від далеких родичів.

Кропивничанка регулярно перевіряє сумнівні посилання за допомогою сервісу CheckMyLink від Асоціації «ЄМА». У цьому випадку сервіс підтвердив небезпечність наданого посилання.

Кіберполіція України застерігає, що перехід за сумнівними посиланнями може призвести до втрати доступу до власних рахунків через фішингові атаки. Кіберфахівці рекомендують:

  • Не переходити за невідомими та підозрілими посиланнями.
  • Не вводити персональну інформацію на неперевірених сайтах.
  • Ігнорувати повідомлення від незнайомців у SMS, месенджерах та електронних листах.
  • Блокувати користувачів, які надсилають такі повідомлення, та повідомляти про них модераторам месенджерів.

Джерело: Гречка

Схожі публікації