МАГАТЕ перевірило уранові об’єкти Кіровоградщини: шахтарі працюють, Україна виконує зобов’язання

МАГАТЕ перевірило уранові об’єкти Кіровоградщини: шахтарі працюють, Україна виконує зобов’язання

Інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) перевірили відповідність облікованих ядерних матеріалів обсягу видобутої і переробленої уранової руди на Кіровоградщині. Про це повідомили у Кіровоградській ОВА, інформує медіапортал DOZOR.

Перший заступник начальника Кіровоградської ОВА Павло Конопко, який є сертифікованим фахівцем МАГАТЕ з питань фізичного захисту ядерного матеріалу і ядерних установок, відвідав Інгульську шахту. Він обстежив виробничі процеси 230-го, 300-го і 420-го горизонтів і підтвердив, що видобуток руди відповідає обсягам переробленого урано-оксидного концентрату. Шахта працює цілодобово, забезпечуючи роботою шахтарів, соціальні гарантії кіровоградцям та постачанням ядерного палива і електрики для України.

Смолінську шахту також відвідали інспектори МАГАТЕ Флоріан Хасі та Григорян Тарон. За результатами місії МАГАТЕ Україна отримала підтвердження того, що вона дотримується вимог пункту а) статті 7 Договору про нерозповсюдження ядерної зброї та ядерних технологій щодо обліку і контролю ядерного матеріалу та гарантій.

Схожі публікації