Майже тисяча випадків за тиждень: мешканців Кіровоградщини закликали вакцинуватися від Ковід і носити маски

Майже тисяча випадків за тиждень: мешканців Кіровоградщини закликали вакцинуватися від Ковід і носити маски

За останній тиждень кількість випадків захворювання на ковід виросла на 28 відсотків, з яких переважна більшість у людей,  які не мали щеплення від коронавірусу.

Головна державна санітарна лікарка Кіровоградщини Надія Оперчук розповіла, що за останній тиждень в області зафіксували 991 випадок COVID-19, з яких 86,5% не робили щеплення. За цей же період в області від ковіду померли 9 людей — всі невакциновані і мали тяжкі супутні захворювання, інформує «Гречка».

«В області наразі 1661 людина лікується від ковіду, з яких більшість амбулаторно. Тобто вони також спускаються в укриття під час тривог. Тому ми закликаємо мешканців області дотримуватися маскового режиму, соціальної дистанції і вакцинуватися», — сказала вона.

Директор обласного департаменту Олег Рибальченко зазначив, що в області вистачає вакцин Пфайзер, Короновак і Джонсон. Вони є в постійній наявності у центрах вакцинації у Світловодську, Знам’янці та Бобринці. У кабінети щеплення в амбулаторіях по всій області вакцини поставляють із пунктів загального зберігання відповідно до запитів, тому варто перед візитом уточнити телефоном, чи є наразі потрібна вакцина.

Загалом на Кіровоградщині хоча б однією дозою вакцини від ковіду щепилися 48,6 відсотка дорослого населення, а у Кропивницькому цей показник сягає 83,3 відсотка.

«Ще раз закликаю всіх мешканців вакцинуватися. Показники захворюваності на ковід свідчать, що чим більше людей вакцинуються, тим менше буде поширення хвороби і ускладнень від неї», — підкреслив Олег Рибальченко.

Наразі на Кіровоградщині 12 медичних закладів визначені опорними для лікування пацієнтів з ковідом. Вони забезпеченні всім необхідним обладнанням, серед якого і 81  апарат штучної вентиляції легень.

Карантин в Україні у зв’язку з ковідом продовжили до 31 грудня 2022 року, водночас поділ на «зелені», «жовті» і «червоні» зони через війну скасовано. Тому введення карантинних обмежень на територіях вирішує місцева комісія з надзвичайних ситуацій.

«Наразі ситуація в області не є критичною. Але якщо рівень захворюваності перевищить відповідні показники, то я рекомендуватиму комісії запроваджувати карантинні обмеження», — додала Надія Оперчук.

Схожі публікації