Марс: червона планета в 4К — AlexCity

Марс: червона планета в 4К

В мережу виклали відео, на якому Марс був показаний в найкращій якості за всю історію.

Британський YouTube-канал ElderFox Documentaries створив 10-хвилинний документальний фільм про Марс, склеївши і оцифрувати кадри, зняті трьома марсоходами НАСА Спіріт, Кьюріосіті и Оппортьюніті. В результаті вийшов найякісніший ролик-екскурсія з поверхні Червоної планети за весь час! І він дає нам можливість найкращим чином зрозуміти і відчути, як це — бути на Марсі.

Справа в тому, що швидкість передачі інформації з Марса вкрай мала — 32 кілобіта в секунду. Незважаючи на якісні камери на самих марсоходах, фотографії, зроблені ними, доводиться приймати в трохи стиснутому форматі, інакше їх передача тривала б занадто довго — адже знімків  мільйони.

Але спеціально для цього 10-хвилинного відео з закадровим голосом кадри були оцифровані. У початкових титрах творці жартують (чи ні), що їх комп’ютери виявилися пошкоджені — настільки складною була процедура. Картинка з Червоної планети передана з деякими навмисними викривленнями. Ви, напевно, звернули увагу на підозріло світле небо, яке на Марсі взагалі-то має бути червоним. Всі фотографії були частково перефарбовані, щоб геологам було простіше розрізняти деталі поверхні планети.

Те ж саме помітно і на опублікованих на початку цього року знімках марсохода К’юріосіті, які підбили підсумок семирічної роботи апарату на Червоній планеті. Подібна колірна гамма візуально наближає Марс до Землі, але не знищує його специфіку.

x

Рекомендуємо

Повний випуск «Вдома краще» в Кропивницькому. Відео

    Джерело: Точка доступу

EnglishRussianUkrainian