Моцарт з Кіровоградщини – перший собака в Україні з біопротезами на обох лапах

Моцарт з Кіровоградщини – перший собака в Україні з біопротезами на обох лапах

У Кропивницькому колишній безпритульний собака Моцарт став першою твариною в Україні, якій імплантували біопротези на обидві лапи. Два роки тому волонтери знайшли Моцарта у виснаженому стані, без передньої та задньої лап.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.

«Вага собаки була приблизно 9 кілограмів. Ми почали його доглядати, ми йому дали перший шанс, щоб його відкапати, бо він жовтий був. В нього дуже тяжке було, бо такий в нього стан був 50 на 50 — виживе він чи не виживе. Але він захотів жити», — розповідає ветеринарна лікарка Антоніна Кагірова.

Після перших операцій у Кропивницькому, ветеринари почали шукати фахівців, які могли б провести протезування собаки. Зголосився хірург-ортопед Віталій Клубань, переселенець з Харкова.

«Складністю було те, що треба було одночасно протезувати дві кінцівки. Це був перший випадок такий тому саме проєктування було важливе. Тому що треба було все розрахувати до одного міліметра, щоб всі ці імпланти підійшли», — пояснює Віталій Клубань.

Операція пройшла успішно, а отриманий досвід дозволив розвинути ветеринарне протезування в Україні, що особливо актуально в умовах війни.

«Є великий попит на це у зв’язку із військовими діями в нашій країні. Вже ми протезували пацієнтів, які отримали поранення військові. Цей досвід, який ми отримали — він став безцінним в наш час», — зазначає Віталій Клубань.

Тепер Моцарт – зірка Кропивницького, яка звикла до уваги та вимагає ласки від кожного перехожого. Незабаром йому надрукують нові протези для зручного бігу, а лікарі шукатимуть для нього постійний дім та господарів.

Схожі публікації

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *