На 140 гектарах земель Кіровоградщини висадять дубовий ліс

На 140 гектарах земель Кіровоградщини висадять дубовий ліс

Дубовий ліс висадять у філії «Долинського лісового господарства». Про це розповіла фахівчиня зі звʼязків з громадськістю та пресою Центрального лісового офісу Тетяна Будько, інформує Точка доступу.

«Лісорозведення будуть здійснювати на землях лісокультурного фонду філії, які до цього не заліснювали через нестачу ресурсів. З початку 2023 року, завдяки правильній управлінській діяльності ДП «Ліси України» та можливості інвестування в збільшення лісокультурного фонду філій, є змога обробити ці землі і створювати більше нових лісів. Роботи над збільшенням площ земельних ділянок під лісорозведення тривають», – розповіла пані Тетяна.

Нині, каже, лісівники готують ґрунт під посадку жолудів дуба звичайного. Підготовка включає 4 етапи: дискування бороною, оранку плугом, потім – культиватором, а перед висіванням жолудів – поглиблення розпушувачем. Зі слів Тетяни Будько, у розпушений ґрунт краще надходить волога та повітря, тож насіння краще проростатиме.

Додала, що працівники лісового господарства планують посіяти 7 тонн насіння дуба звичайного. З цієї кількості планують отримати майже мільйон штук сіянців. Витрати на підготовку ґрунту та висівання жолудя обрахують після виконання всіх робіт.

Схожі публікації