На Кіровоградщині 126 зі 127 релігійних громад ПЦУ перейшли на Новоюліанський календар

На Кіровоградщині 126 зі 127 релігійних громад ПЦУ перейшли на Новоюліанський календар

На Кіровоградщині 126 зі 127 релігійних громад Православної Церкви України перейшли на Новоюліанський календар. В одній — світловодській, вирішили використовувати староюліанський календар, поки до змін не будуть готові всі віряни.

Про це розповів керуючий Кропивницькою єпархією ПЦУ архиєпископ Марк (Левків), інформує Суспільне.

«Відсьогодні всі нерухомі свята будуть святкуватися на 13 днів раніше. Тому звичайно вірянам треба деякий час, щоб звикнути до цього, слідкувати за календарями, щоб не пропустити якесь свято. Для тих вірян, що постійно відвідують храм, для них це не буде щось надзвичайним».

В області перейти на новий календар до офіційного рішення Собору 27 липня того року вирішили сім релігійних громад Православної Церкви України.

Парафії, які мали намір лишитися на старому календарі, мали подати необхідне прохання, щоб Синод дав їм таке благословення, сказав архієпископ Марк. На 1 вересня, така громада одна.

«Цій громаді потрібен час для переходу поки до змін не будуть готові всі віряни. Реформа триватиме декілька років».

За словами архієпископа, Православна Церква України відтепер — 11 з 16 Помісних Церков світу, які використовують Новоюліанський календар. Мета реформи – щоби людина жила у світському житті й у церковному за одним календарем.

«До цього користувалися двома календарями. У світському житті використовували астрономічний календар, у богослужбовому — старий юліанський календар. Різниця між календарями — 13 днів. На Новоюліанський перейшли для того, щоб не вираховувати постійно, який сьогодні день за старим календарем, щоб повернути свята на ці дати, якими вони були задовго до нас».

Джерело: Релігійно-інформаційна служба України

Схожі публікації