На Кіровоградщині боржникам за воду відключають водопостачання

На Кіровоградщині боржникам за воду відключають водопостачання

Майже 200 мільйонів гривень заборгували споживачі води на Кіровоградщині. З 1 березня водоканали області почали відключати від послуг найбільших боржників.

Передусім, це люди, які не платили за воду роками, і до початку повномасштабного вторгнення також. Про це повідомили у пресслужбі ОКВП «Дніпро-Кіровоград», передає Точка доступу.

Понад 180 мільйонів гривень – це величезна сума для підприємства. Цих коштів не вистачає для функціонування великої і складної гідротехнічної системи, яка складається з майже двох тисяч кілометрів трубопроводів різних діаметрів та десятків насосних станцій.

В першу чергу, відключають боржників, які мають борг понад три тисячі гривень.

Але вони можуть прийти до підприємства і укласти угоду про реструктуризацію цього боргу.

Відключення почали з районів і будинків, де боргують найбільше. Зокрема, в одній з багатоповерхівок 17 абонентів заборгували за воду орієнтовно 250 тисяч гривень.

Боржникам нагадують, що після відключення водопостачання за борги, доведеться не лише погасити суму боргу, а й заплатити за підключення.

Підключення у багатоповерховому будинку коштує 4992 гривні.

Вартість підключення у приватному секторі залежатиме від обсягу робіт, але не менше 2000 гривень.

Якщо бригада вже приїхала, щоб відключити воду, цього можна уникнути, сплативши працівникам через термінал у мобільну касу.

Довідка:

  • Постановою №1405 від 29 грудня 2023 року уряд України зняв мораторій на відключення постачання житлово-комунальних послуг через несплату.
  • Йдеться про дозвіл на відключення тих боржників, які проживають на територіях, де не ведуться бойові дії.
  • Причиною цього є те, що борг українців за комунальні послуги – понад один мільярд гривень.

Схожі публікації