На Кіровоградщині обстежать об’єкти культурної спадщини

На Кіровоградщині обстежать об’єкти культурної спадщини

На Кіровоградщині обстежать та посилять захист об’єктів культурної спадщини та культових споруд в умовах воєнного стану.

Відповідне рішення опублікував сьогодні, 12 грудня, в Telegram-каналі очільник ОВА Андрій Райкович, інформує «Гречка».

«Цими вихідними Олександрівська громада втратила пам’ятку архітектури. Церква Святителя Миколая Чудотворця в селі Бірки згоріла. Наразі причини розслідують правоохоронці», — йдеться в повідомленні.

Посадовець зазначив, що дав відповідні завдання обстежити всі об’єкти культурної спадщини області. Відповідні департаменти та управління перевірятимуть юридичну документацію, права власності, наявність балансоутримувачів.

«Також проведемо онлайн нараду з керівниками територій. Важливо, щоб ці об’єкти були під особливим контролем органів місцевого самоврядування», — підкреслив Андрій Райкович.

Нагадаємо, цієї неділі, 11 грудня, в селі Бірки в Олександрівської громади згоріла стародавня козацька церква Святителя Миколая Чудотворця, пам‘ятка архітектури середини XIX століття.

Навесні цього року у храмі пролунала перша молитва українською мовою.

Довга боротьба, що точилась з 2019 року, супроводжувалася наклепами та звинуваченнями, як от викрадення стародавніх ікон.

Схожі публікації