На Кіровоградщині повернули податкові перевірки. Кого це стосується

На Кіровоградщині повернули податкові перевірки. Кого це стосується

У Кіровоградській області відновили податкові перевірки. Відповідний мораторій Верховна рада скасувала у листопаді 2023 року, та не для всіх. Суспільне дізнавалось, кого перевіряють, а кого ні.

Мораторій на проведення податкових перевірок діяв з початку воєнного стану. За словами начальниці відділу перевірок ризикових платників податкової служби Олени Суської, цьогоріч перевірятимуть зокрема підприємців зі сфери грального бізнесу, надавачів фінансових та платіжних послуг, виробників та продавців підакцизної продукції, представників нерезидентів, які працюють на території України.

«Критерієм є перевищення дебіторської заборгованості у більше ніж удвічі над кредиторською заборгованістю».

Зі слів Олени Суської, порушників штрафуватимуть.

«За несплату основних податків – податку на прибуток та податку на додану вартість, виявлену під час перевірки, передбачений штраф, що становить 10, 25 чи 50% відсотків від донарахованої суми податку, залежно від кількості таких порушень».

З моменту скасування мораторію у Кропивницькому перевірили 13 підприємців. Результати будуть у лютому.

До грудня 2024 року зберегли мораторій на перевірки фізичних осіб-підприємців першої та другої груп, сказала начальниця відділу перевірок ризикових платників. Виключення – перевірки за зверненням самого платника чи пов’язані з припиненням діяльності підприємця.

«Також залишається мораторій на проведення документальних перевірок платників податків, податкова адреса яких розташована на тимчасово окупованих РФ територіях України, а також територіях, де тривають активні бойові дії».

Що кажуть про податкові перевірки кропивницькі підприємці

Підприємниця Олена Єрмакова вважає, що відновлення перевірок їх обтяжує: «Проводити перевірки у нас, мені здається, не надто важливо і не актуально, тому що й так підприємцям важко все це тягнути. Тож якщо є можливість, можна хоча б на час війни нам не робити ці перевірки. Так підприємцям можна буде вижити зараз».

Підприємець із Кропивницького Ігор Шагін торгує на ринку. Розповів, що до початку повномасштабної війни був платником податків другої групи. У нього працювали двоє людей: «Не було ані фінансових можливостей, ані жодних інших – довелося перейти на першу групу, лишити одну торговельну точку й самому торгувати, самому працювати. Перша група не потребує встановлення касового апарату».

Як платник податків першої групи, сказав, не підпадає під податкову перевірку, але його перевірили: «Не маю інтернет-магазину, а на сайті з оголошеннями опублікував обʼяву про продаж шкарпеток».

Продав шкарпетки клієнту з іншого регіону, а після розрахунку на картку отримав акт перевірки від податкової служби з висновком, що, продаючи товар в інтернеті, мав використати реєстратор розрахункових операцій.

«Вони сказали, що штраф не передбачений, але переведуть на загальну систему. А це гірше за касовий апарат на другій групі. Бо йдеться про повний облік товару – де купив, у кого, за скільки, по якій ціні реалізую. За цими даними вираховують податки».

Підприємець, який продає товар через інтернет, не є платником податків першої групи, пояснила Олена Суська.

Схожі публікації