На Кіровоградщині вперше за три роки зареєстрували випадок тропічної малярії

На Кіровоградщині вперше за три роки зареєстрували випадок тропічної малярії

В Світловодській територіальній громаді, що на Кіровоградщині, вперше за три роки зареєстрували випадок тропічної малярії.

Як зазначила в коментарі «Гречці» головна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук, до обласного центру контролю та профілактики хвороб надійшло екстренне повідомлення про випадок малярії у 66-річного іноземця.

«Чоловік у січні повернувся із Уганди, Східної Африки. При поверненні до Світловодської громади, де він тимчасово проживає, він погано почувався: мав ознаки гострої респіраторної інфекції та підвищену температуру, лікувався самостійно. За медичною допомогою звернувся 9 лютого для отримання лікування. 11 лютого температура тіла піднялася до 40 градусів, його госпіталізували, поставили підозру про малярію та провели відповідні обстеження. Сьогодні ми отримали результат дослідження крові та підтверджуємо факт захворювання на малярію», — прокоментувала Надія Оперчук.

За її словами, наразі хворий перебуває в лікарні в іншому регіоні та отримує відповідне лікування. Його стан стабілізувався. Це перший випадок малярії за останні три роки. Крайній випадок був зафіксований у 2020 році у 49-річного чоловіка, який прибув із республіки Малі.

Довідка:

Малярія – загрозливе для життя захворювання, що передається через укуси комарів. Передача малярії відбувається майже в 100 країнах світу, переважно це країни Африки, Азії, Південної і Північної Америки. В Україні передача малярії комарами не відбувається і наразі усі зареєстровані випадки захворювань – завезені.

Симптоми малярії з’являються через 10-15 днів після укусу інфікованого комара. Перші симптоми – лихоманка, головний біль – можуть проявлятися слабко, що ускладнює виявлення малярії.

Схожі публікації

1 Comment

Avarage Rating:
  • 0 / 10
  • Виктор , 18.02.2023 @ 10:41

    Всех прибывших из районов где могут или зафиксированы тропические виды хвороб надо проверять и что бы они соблюдали домашний карантин.Представьте было бы лето комаров в Светловодске много Днепр рядом и укус комара и пошла гулять эта болячка..Халатность поражает,а потом героически работаем по спасению населения…

Коментарі закрито