Над Кропивницьким спостерігали світлові стовпи

Над Кропивницьким спостерігали світлові стовпи

Ввечері 8 січня у небі над Кропивницьким спостерігали світлові стовпи, інформує Златопіль.

Світлові стовпи з’явились близько 22:45 8 січня. Науковий керівник секції “Астрономія” Кіровоградської Малої академії наук Вадим Лефтор розповів, що це оптичне явище виникає через низьку температуру та наявність в атмосфері дрібних крижаних кристалів.

За інформацією працівниці обласного центру з гідрометеорології Валентини Лазаревої, світловий стовп — один з найчастіших видів гало, який являє собою вертикальну смугу світла, що тягнеться від Сонця під час його заходу або сходу та виникає внаслідок заломлення та відбиття світла в льодяних кристалах.

“Це явище викликане переважно крижаними кристалами в пір’їстих хмарах на висоті 5-10 кілометрів у верхніх шарах тропосфери. За низьких температур подібні кристали також можуть утворюватися й у нижчих шарах атмосфери. Тому світлові стовпи частіше спостерігаються в холодну пору року”.

В Україні гало можна спостерігати 70-120 разів на рік, але воно здебільшого малопомітне. Яскраве й добре помітне гало з’являється 10-20 разів на рік.

“Поява гало часто свідчить про зміни в погоді — похолодання, прихід вологих атмосферних фронтів”.

Світлові стовпи можуть бути різних кольорів, але найчастіше вони білого або жовтого кольору. Іноді вони можуть бути червоними або синіми.

Спостерігали вертикальні смуги світла в небі протягом кількох годин в ніч з 8 на 9 січня.

Схожі публікації