НАК «Нафтогаз» поставив Олександрії жорсткі умови щодо початку опалювального сезону

НАК «Нафтогаз» поставив Олександрії жорсткі умови щодо початку опалювального сезону

Всі теплопостачальні організації Кіровоградщини (і серед них – олександрійське комунальне підприємство «Теплокомуненерго») отримали від Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» беззаперечні умови, за яких їм буде забезпечено постачання природного газу для початку опалювального сезону. При цьому ситуація зі станом оплати підприємству ТКЕ населенням за спожите у минулому сезоні тепло все ще залишається незадовільною.

Отже, за яких умов в Олександрії можливий початок запуску централізованого опалення сезону 2019/2020? Нормативно-законодавчі умови в масштабі нашої країни наразі не змінились: як і раніше, визначальним показником «старту» подачі теплоносія в трубопроводи опалення залишається середньодобова температура, яка протягом трьох діб поспіль не перевищуватиме 8 градусів за Цельсієм. А от для отримання першого ліміту природного газу (тобто певних його обсягів на першу декаду опалювального сезону) НАК «Нафтогаз» вимагає передоплати у сумі, не меншій, ніж 90 відсотків фактичної ціни даної кількості отриманих кубометрів блакитного палива.

Наскільки це реально на даний час – про це ми запитали у керівника КП ТКЕ. Як зазначила Алла Грибачова, все залежить лише від стану проплати населенням минулосезонних боргів. За її словами, наразі такий борг становить дуже немалу суму – 46 мільйонів гривень. І є чимало абонентів, котрі мають борги, що сягають десятків тисяч гривень… Правда, директор відзначила і певну позитивну динаміку стосовно боргу населення: для порівняння, станом на кінець минулого опалювального сезону – початок весняно-літнього періоду цей борг становив взагалі рекордну (точніше, катастрофічну) суму – близько вісімдесяти мільйонів гривень. І хоча керівництву КП ТКЕ вдалося укласти необхідні договори з головним постачальником природного газу, та все ж ситуація з кредиторською заборгованістю залишається складною і вона цілком ймовірно може стати на заваді, виходячи з вищезгаданих умов, висунутих «Нафтогазом». Отож як було зазначено, залишається сподіватися на свідомість абонентів централізованого теплопостачання, які зібравшись з силами, продовжать тенденцію погашення минулих боргів, не чекаючи настання справжніх холодів, коли початок подачі тепла справді опиниться під реальною загрозою.

За отриманою інформацією, КП ТКЕ наразі продовжує підготовку мереж до подачі тепла: проводить їхні гідравлічні випробування та ліквідовує пориви, які при цьому виникають на інженерних мережах.

Джерело: Голос громади

Схожі публікації