Накопичувальна пенсія в Україні. Що зміниться для пенсіонерів за новим законопроєктом

Накопичувальна пенсія в Україні. Що зміниться для пенсіонерів за новим законопроєктом

В Україні планують ввести накопичувальну пенсійну систему, обов’язкову для всіх. Які особливості законопроєкту, і як держава планує зберігати накопичення вкладників протягом тривалих строків, пояснив експерт.
У Верховній Раді розглядаються способи введення накопичувальної пенсії. Законопроєкт № 9212 пропонує врегулювання особливостей запровадження такої системи найближчим часом. Автори описують, що буде із внесками українців та які переваги запропонованої системи. Як повідомив викладач Единбурзької бізнес-школи Іван Компан, важливо враховувати одну особливість щодо законопроєкту ― інфляцію в Україні.

«Автори закону пишуть, що „пенсійні накопичення учасників пенсійних фондів зберігаються від знецінення та інфляційного впливу“. Чи так це насправді? Досить легко перевірити, глянувши на дані з пояснювальної записки до законопроекту, що ілюструють здобутки системи добровільного накопичувального пенсійного забезпечення, яка працює в Україні з 2005 року», ― зазначив він.

Автори вказали, що «Сума добровільних внесків у систему добровільного накопичувального пенсійного забезпечення склала 2,496 млрд грн, а сума інвестиційного доходу на ці внески за час функціонування системи склала 2,789 млрд грн». Тобто загальна сума накопичень зросла.
Відсутність інформації про вклади учасників не дозволяють точно підраховувати середню дохідність недержавних фондів, проте, він визначив дохід на рівні 112% або 4,3% на рік в середньому. Проте, Компан звертає увагу, що, якщо враховувати такий процес, як інфляція, то насправді дохідність склала майже -7,9%, хоч з вкладів начебто отримано дохід.

«Слова авторів закону про те, що обов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення допоможе створенню „потужного внутрішнього довгострокового інвестиційного ресурсу, що сприятиме збільшенню інвестицій в національну економіку“ можна тлумачити, як створення додаткового джерела порятунку державного бюджету грошима простих українців. Бо купівля ОВДП — це точно не інвестиція в майбутнє. Інших можливостей для інвестицій в Україні немає і законом не передбачено», ― підкреслив він.

НВ Бізнес

Схожі публікації