Напрацювали перші пропозиції для локального плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека»

Напрацювали перші пропозиції для локального плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека»

23 січня в міській раді у рамках проєкту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України» відбулась робоча зустріч, присвячена впровадженню національної стратегії 1325 на локальному рівні.

Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» включає конкретні кроки, покликані створити умови для забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у подоланні конфліктів, встановленні миру, процесах відновлення, протидії безпековим викликам, системній протидії насильству за ознакою статі та насильству, пов’язаному з конфліктом. 16 грудня 2022 року Уряд прийняв розпорядження, яким оновив Національний план Дій на виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека».

Спікерами зустрічі стали представники громадської організації «Олександрійський гендерний інформаційний центр» на чолі з керівницею проєкту Анною Орловською. Участь у заході взяли спеціалісти управлінь соціального захисту населення, охорони здоров’я, культури, центру соціальних служб, служби у справах дітей, представники поліції, громадських організацій, які працюють з вимушеними переселенцями та інші зацікавлені люди.

На ознайомчій зустрічі присутні обговорили перші кроки, які допоможуть реалізувати проєкт на місцевому рівні й вирішили створити робочу групу, яка буде опрацьовувати надані пропозиції для створення локального плану громади. Тим більше, що у зв’язку з повномасштабним вторгненням російської федерації реалізація завдань стратегії стала вкрай важливою.

Надалі напрацьовані матеріали будуть враховані під час складання та прийняття міських програм.
Проєкт «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України» фінансується завдяки допомозі Великої Британії від Уряду Великої Британії та впроваджується організацією Пакт і ГО ОГІЦ.

Джерело: Олександрійська міська рада

Схожі публікації