Незаконно переправляли за кордон чоловіків призовного віку — сімох жителів Запоріжжя та Львова судитимуть на Кіровоградщині

Незаконно переправляли за кордон чоловіків призовного віку — сімох жителів Запоріжжя та Львова судитимуть на Кіровоградщині

У Кіровоградській області судитимуть сімох жителів Запоріжжя та Львова, обвинувачених у незаконній переправі за кордон 40 чоловіків призовного віку. Про це повідомила речниця обласної прокуратури Наталія Алєксєєнко, інформує Суспільне.

За її словами, ця незаконна діяльність була організована 40-річним уродженцем Запоріжжя, якому допомагали семеро жителів Запорізької області та Львова. Вони розміщували оголошення в соцмережах та виготовляли підроблені документи для перетину держкордону.

«Після отримання передоплати у розмірі 500 доларів вони розпочинали процес переправи. Вони виготовляли підроблені документи на основі паспортних даних та за допомогою підроблених печаток і штампів, які дозволяли перетинати держкордон», — заявила Алєксєєнко.

За місяць за допомогою цієї схеми було переправлено 40 призовників, при цьому вартість послуг становила 6,5 тисяч доларів США за одну людину. Загальний дохід злочинців становить майже 9 мільйонів гривень.

Під час обшуків у місцях проживання підозрюваних було виявлено гроші, печатки, штампи, телефони, банківські карти та чорнові записи з інформацією про потенційних клієнтів.

Справу передали до суду за статтями Кримінального кодексу України про «створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній», «незаконне переправлення осіб через державний кордон України» та «підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів». Санкція цих статей передбачає позбавлення волі на строк до 12 років.

Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Схожі публікації