Олександрія зберегла свою назву

Олександрія зберегла свою назву

Комітет Верховної Ради підтримав збереження назви міста Олександрія. 10 квітня 2024 року Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування проголосував за збереження назви міста. За це рішення віддали свої голоси 19 членів комітету, що на 5 більше необхідних.

Міський голова Сергій Кузьменко у своєму телеграм-каналі поділився радістю з жителями міста:

«Друзі, це була нелегка боротьба, яка затягнулась на пів року. Я, як і 98,7% жителів Олександрії, був за збереження нашої красивої назви. Позицію містян, яку доніс у Київ, почули! І це – головне! Олександрія – це українське місто, Олександрія – це європейське місто! Це місто, в якому виросли десятки поколінь людей, які ніколи не чули нічого про імперське значення назви… Ми були єдині, рішучі і впевнені у своїй правоті! Дякую голові комітету Олені Шуляк та всім народним депутатам за справедливе рішення! Дякую кожному, хто проявив небайдужість і підтримку, а також справжній олександрійський патріотизм!»

Український інститут національної памʼяті, який пропонував перейменувати місто, діяв у рамках своїх повноважень. Міська влада Олександрії, зі свого боку, виконала всі вимоги Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

Джерело: Олександрійська міська рада

Схожі публікації