П’ять на п’ять: як і де жителі Кіровоградщини можуть обміняти старі лампочки на нові

П’ять на п’ять: як і де жителі Кіровоградщини можуть обміняти старі лампочки на нові

У Кропивницькому з початку цього тижня, 30 січня, у відділеннях “Укрпошти” можна безкоштовно обміняти старі лампи розжарювання на нові LED-лампи. Точка доступу поспілкувалася з директоркою Кіровоградської обласної дирекції “Укрпошти” Тетяною Капустіною. Вона розповіла, як обміняти лампочки в області.

Де обміняти лампочки на Кіровоградщині

“Укрпошта” має найбільшу мережу в Україні — відділення є в обласних центрах, містах та сільській місцевості. Обміняти лампи можна буде в кожному з відділень «Укрпошти».

Проєкт поділений на три етапи: перший наразі розпочався — в його межах лампи можна обміняти в обласному центрі. На другому етапі, який розпочнеться наступного тижня, проєкт діятиме в містах і колишніх та діючих райцентрах. На третьому етапі проєкт реалізовуватимуть і в сільській місцевості (пересувних та стаціонарних відділеннях зв’язку).

Від початку цього тижня, 30 січня, лампочки можна обміняти в усіх відділеннях «Укрпошти» в Кропивницькому.

Загальна запланована кількість обміну в Україні складає 50 мільйонів лампочок. За словами Тетяни Капустіної, в рамках проєкту Кіровоградщина отримає їх більше мільйона штук.

«Ми побачимо, який буде попит. Якщо попит буде високим, то поставок буде більше».

Станом на сьогодні, 1 лютого, «Укрпоштою» Кропивницького опрацювано 2654 обмінів ламп. Це замовлення через «Дію» та обміни у відділеннях.

На сьогодні лампочками для обміну забезпечені всі відділення обласного центру та відділення в населених пунктах, де проєкт стартує наступного тижня.

Як обміняти лампочки на Кіровоградщині

5 лампочок розжарювання можна обміняти на 5 світлодіодних за один раз.

«Важливою умовою є обмін за один раз — не можна поміняти сьогодні дві лампочки, а потім ще три. Лише одразу п’ять на п’ять».

За словами Тетяни Капустіної, розпочати процес обміну можна через сервіс “Дія”. Необхідно обрати відповідний пункт меню, внести необхідні дані та очікувати на підтвердження про те, що можна йти по лампочки у вказане людиною відділення.

Людина також може прийти на відділення без попередньої заявки через “Дію”. У великих поштових відділеннях Кропивницького для обміну виділили окремі вікна. У менших відділеннях звернутися можна до будь-якого вікна.

Для обміну з собою необхідно мати паспорт та ідентифікаційних код. Лампочки мають бути робочими.

Якщо нова лампочка погано працює або не працює взагалі

За словами Тетяни Капустіною, людина має місяць на повернення несправної лампочки. Важливою умовою для обміну є збережене пакування. Лампочку треба скласти в пакування, в якому вона була, прийти на відділення та обміняти на іншу.

Родина Галини Данич із селища Гірниче вчора обміняла 5 лампочок на відділенні №19.

«Чоловік пішов, обміняв. Лампочки дали без коробочки — в пакетику. Прийшов додому — почали вкручувати, бо повикручували ж старі. І вийшло ось таке освітлення. Всі п’ять лампочок горять ось так. Крім цього, коли спадає напруга в мережі, вони світять ще темніше».

За словами Галини Данич, на пошті сказали, що прийняти лампочки назад не можуть.

«Я не знаю, як їм довести, що вони не працюють. У них немає можливості їх перевірити. Поштарка каже — у мене вдома все працює, дитина пише й читає з цією лампочкою».

За словами Тетяни Капустіної, бувають ситуації, коли людей не задовольняє рівень освітлення нових ламп.

«Люди приходять і говорять — “нам такі не підходять, дайте інші”. Інших у нас немає. Вони всі однакові, вони всі так світять. Ми можемо дати такі самі. На 19-му відділенні ситуація виникла саме через те, що людям не сподобався рівень освітлення. Щодо пакування — воно є на 4 лампочки і на 6. Можливо, сталося так, що їм дісталися без упаковки, ми можемо обміняти й без упаковки. Цей проєкт є безкоштовним, ніхто не зацікавлений якось не видати чи не замінити лампочки», — пояснила Тетяна Капустіна.

У чому вигода

Заступник технічного директора з високовольтних мереж Кіровоградобленерго Ігор Коноваленко повідомив, що звичайна лампа розжарювання споживає у 7-10 разів більше електроенергії, ніж світлодіодна.

Застосування в побуті світлодіодних ламп замість ламп розжарення дозволить зменшити загальну суму щомісячного платежу за спожиту електроенергію орієнтовно на 10-20%. Перехід на світлодіодні технології освітлення побутових та виробничих приміщень безумовно матиме позитивний вплив на зменшення загальних обсягів споживання електричної потужності регіону, що є особливо важливим у пікові години навантаження енергосистеми.

Схожі публікації