Понад 80 відсотків жителів Кіровоградської області мають сімейного лікаря

Понад 80 відсотків жителів Кіровоградської області мають сімейного лікаря

Пацієнти стали частіше звертатися до своїх сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. За 2021 рік лікарі провели майже 126 тис. медичних оглядів.

Найбільшим попитом серед населення користуються послуги з вакцинації.  На Кіровоградщині у 53 закладах первинної медичної допомоги працює 527 сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів.

Понад 757 тисяч жителів області уклали декларацію з сімейним лікарем, терапевтом та педіатром. Це більше 82% жителів області. Із них у лікарі-ФОП обслуговуються 39,3 тис. людей. У приватних центрах сімейного лікаря, терапевта та педіатра обрали більше 9 277 жителів області. Всі послуги приватників, які мають договір з НСЗУ, безоплатні для пацієнта.

Перелік безоплатних послуг, які надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри чітко визначемединий і включає: консультації з метою профілактики та контролю основних захворювань, базові дослідження та аналізи, вакцинацію згідно календаря щеплень, створення електронних рецептів на “Доступні ліки”, інсулін та електронних направлень на проведення досліджень чи лікування та ін.

Навантаження на лікарів первинної медичної допомоги досить велике. Тільки у 2021 році лікарі первинки у області виписали понад 856 тис. направлень та майже 330 тис. електронних рецептів на “Доступні ліки” пацієнтам із хронічними захворюваннями.

Джерело З перших уст

Схожі публікації