Понад 800 випадків шахрайств зафіксували цьогоріч на Кіровоградщині

Понад 800 випадків шахрайств зафіксували цьогоріч на Кіровоградщині

872 випадки шахрайств зафіксувала поліція Кіровоградщини у 2023 році, з них розкриті – 221, повідомив на брифінгу начальник ГУ Нацполіції в області Роман Козьяков.

За даними Першої електронної газети, цьогоріч інтернет-шахрайство набирає обертів в області, де зафіксували 333 подібних випадки. Найпоширенішими способами обману є інтернет-продажі та покупки, а також підозрілі дзвінки з банку та використання фішингових сайтів.

Роман Козьяков підкреслив важливість детальної перевірки та вивчення інтернет-майданчиків перед оформленням замовлень. Він рекомендує обирати платформи з позитивними відгуками та високим рейтингом, а оплачувати покупку після отримання товару, якщо він відповідає очікуванням. Начальник поліції також попереджає про підозрілі дзвінки з банку, під час яких шахраї намагаються використати психологічний тиск на людей, щоб отримати їхні особисті дані та гроші. Він закликає громадян звертатися безпосередньо до банку, якщо отримують підозрілі дзвінки, оскільки справжні працівники банку не будуть ініціювати такі дзвінки.

Фішингові сайти також є серйозною загрозою. Вони виманюють реквізити платіжних карток, пропонуючи неіснуючі послуги. Понад 70% злочинів, пов’язаних зі шахрайством, пов’язані з використанням фішингових сайтів. На щастя, поліція вже викрила 12 злочинних утворень цього виду шахрайства, справи яких передано до суду.

Роман Козьяков нагадав громадянам про кілька правил, які допоможуть їм захистити себе від шахраїв. Серед них — не вказувати персональні дані на неперевірених сайтах, не повідомляти нікому термін дії банківської картки та CVV-код, перевіряти гіперпосилання та відповідність офіційних даних компанії, не здійснювати оплату, якщо отримано підозрілі листи чи повідомлення, не робити передоплати у неперевірених інтернет-магазинах і утримуватися від внесення завдатку за обіцянки швидкого заробітку.

Схожі публікації