Президент України підписав Закон «Про медіа»

Президент України підписав Закон «Про медіа»

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про медіа».

Про це зазначається в картці документа на сайті Верховної Ради України, інформує Еспресо.

«Повернуто з підписом Президента», – повідомляється в графі «дати та стан проходження» законодавчого акта.

Довідка

Документ визначає правові засади діяльності в Україні суб’єктів у сфері медіа, а також засади державного управління, регулювання та нагляду у цій сфері.

Зокрема, у законопроєкті з’явилося визначення, що онлайн-медіа вважатимуться ЗМІ, які регулярно поширюють інформацію за допомогою інтернету на власному вебсайті. Але це не стосуватиметься медіа, які віднесені до аудіовізуальних медіа.

Також національна рада з питань теле- та радіомовлення отримає більше повноважень. Наприклад, вона регулюватиме й діяльність онлайн-медіа та матиме повноваження накладати покарання. Однак, в Інституті масової інформації вказують на ризики залежності Нацради від влади.

Половину членів регулятора призначає президент, решту — Верховна Рада. В ІМІ також наголошують, що в умовах президентської монобільшості у парламенті Нацрада фактично потрапляє під контроль влади.

Низка норм законопроєкту направлена на обмеження щодо змісту інформації. Наприклад: забороняється поширювати російську пропаганду; інформацію, що принижує чи зневажає українську мову; інформацію, що заперечує або виправдовує злочинний характер комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років в Україні; пропаганду наркотичних та психотропних речовин тощо.

Верховна Рада України 13 грудня ухвалила в цілому закон про медіа (№2693-Д). Цей закон є одним із тих, які Україна зобов’язалася ухвалити в рамках реформ, необхідних для вступу до Євросоюзу.

Схожі публікації